PROCEDURA REKLAMACJI FERRUMLABS S.A.
-
W tym dokumencie („Procedura Reklamacji”) opisujemy sposób postepowania ze zgłaszaniem wad zakupionych od nas Produktów.
-
Wyrażenia rozpoczynające się w Procedurze Reklamacji wielką literą mają znaczenie takie jak nadane w Regulaminie Sklepu Internetowego, chyba ze zostały tu zdefiniowane inaczej.
-
Jako Sprzedawca jesteśmy zobowiązani do dostarczenia Klientowi Produktu wolnego od wad. Jeżeli Umowa Sprzedaży została zawarta z Konsumentem, to ponosimy odpowiedzialność za wady Produktów na zasadach uregulowanych w przepisach Kodeksu cywilnego oraz Ustawy Konsumenckiej.
-
Jeżeli jesteś Konsumentem i uważasz, że zakupiony przez Ciebie Produkt jest niezgodny z Umową Sprzedaży (posiada wadę) to powinieneś złożyć reklamację.
-
Reklamacje mogą być zgłaszane:
-
pisemnie na adres: FerrumLabs S.A., ul. Puławska 12/3; 02-566 Warszawa lub
-
za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: contact@truemenskincare.com
-
-
Reklamowany Produkt powinien być wysłany na adres: Magazyn Ferrumlabs S.A. Mail Boxes etc 2549; ul. Kineskopowa 1, Celtic Park, Hala D, 05-500 Piaseczno (z dopiskiem: FerrumLabs, Reklamacja, numer zamówienia).
-
Możesz skorzystać z naszego wzoru formularza reklamacji (patrz poniżej). Ułatwi nam to rozpatrzenie Twojej reklamacji.
-
W treści reklamacji, powinieneś podać:
-
swoje dane (imię i nazwisko w przypadku osób fizycznych, nazwę w przypadku osób prawnych lub tzw. ułomnych osób prawnych);
-
dane kontaktowe tj. adres do korespondencji, adres e-mail i numer telefonu;
-
nr zamówienia;
-
dane reklamowanego produktu (nazwa lub kod reklamowanych produktów) oraz ilość reklamowanych produktów;
-
uzasadnienie reklamacji (opis wady Produktu) oraz w miarę możliwości przedstawienie dowodu na poparcie zasadności reklamacji (np. zdjęcie odkrytej wady);
-
preferowany przez Ciebie sposób załatwienia reklamacji.
-
-
Do reklamacji należy też dołączyć dowód zakupu.
-
Zobowiązujemy się do rozpatrywania reklamacji w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania. Za rozpatrzenie reklamacji uznaje się podjęcie przez nas decyzji czy uznajemy albo odrzucamy Twoją reklamację.
-
Jako Konsument możesz żądać doprowadzenia Produktu do zgodności z umową, tj. domagać się od nas abyśmy dokonali naprawy Produktu lub wymiany na wolny od wad. Doprowadzenie Produktu do zgodności z umową następuje na poniższych zasadach:
-
Jeśli doprowadzenie Produktu do zgodności z umową w sposób wybrany przez Ciebie jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych dla nas kosztów to możemy według naszego uznania dokonać wymiany albo naprawy Produktu.
-
Jeżeli naprawa i wymiana są niemożliwe lub wymagałyby dla nas nadmiernych kosztów, możemy odmówić doprowadzenia Produktu do zgodności z umową.
-
Przy ocenie nadmierności kosztów dla Sprzedawcy uwzględnia się wszelkie okoliczności sprawy, w szczególności znaczenie braku zgodności Produktu z umową, wartość Produktu zgodnego z umową oraz nadmierne niedogodności dla Konsumenta powstałe wskutek zmiany sposobu doprowadzenia Produktu do zgodności z umową.
-
Sprzedawca dokonuje naprawy lub wymiany w rozsądnym czasie od chwili, w której został poinformowany przez Konsumenta o braku zgodności z umową, i bez nadmiernych niedogodności dla konsumenta, uwzględniając specyfikę Produktu oraz cel, w jakim Konsument go nabył. Koszty naprawy lub wymiany, w tym w szczególności koszty opłat pocztowych, przewozu, robocizny i materiałów, ponosi Sprzedawca.
-
Konsument udostępnia Sprzedawcy Produkt podlegający naprawie lub wymianie. W przypadku uznania reklamacji zwrócimy Ci rozsądne koszty wysyłki (tj. w granicach równowartości rejestrowanej pocztowej przesyłki ekonomicznej).
-
Konsument nie jest zobowiązany do zapłaty za zwykłe korzystanie z Produktu, który następnie został wymieniony.
-
-
Jako Konsument masz prawo złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, jeżeli Produkt jest niezgodny z umową oraz:
-
Sprzedawca odmówił doprowadzenia Produktu do zgodności z umową;
-
Sprzedawca nie doprowadził Produktu do zgodności z umową zgodnie z postanowieniami Ustawy Konsumenckiej;
-
brak zgodności Produktu z umową występuje nadal, mimo że Sprzedawca próbował doprowadzić Produkt do zgodności z umową;
-
brak zgodności Produktu z umową jest na tyle istotny, że uzasadnia obniżenie ceny albo odstąpienie od umowy bez uprzedniego żądania jego naprawy lub wymiany
-
z oświadczenia Produktu lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie doprowadzi on Produktu do zgodności z umową w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta.
-
-
W sytuacji skorzystania z praw, o których mowa w pkt 12 powyżej:
-
Obniżona cena musi pozostawać w takiej proporcji do ceny wynikającej z umowy, w jakiej wartość Produktu niezgodnego z umową pozostaje do wartości Produktu zgodnego z umową.
-
Sprzedawca zwraca Konsumentowi kwoty należne wskutek skorzystania z prawa obniżenia ceny niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o obniżeniu ceny.
-
Konsument nie może odstąpić od umowy, jeżeli brak zgodności Produktu z umową jest nieistotny. Domniemywa się, że brak zgodności Produktu z umową jest istotny.
-
Jeżeli brak zgodności z umową dotyczy jedynie niektórych Produktów dostarczonych na podstawie umowy, Konsument może odstąpić od umowy jedynie w odniesieniu do tych Produktów, a także w odniesieniu do innych Produktów nabytych przez Konsumenta wraz z towarami niezgodnymi z umową, jeżeli nie można rozsądnie oczekiwać, aby Konsument zgodził się zatrzymać wyłącznie towary zgodne z umową.
-
W razie odstąpienia od umowy na w/w podstawie, Konsument niezwłocznie zwraca Produkt Sprzedawcy na jego koszt. Sprzedawca zwraca Konsumentowi cenę niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania Produktu lub dowodu jego odesłania. Sprzedawca dokonuje zwrotu ceny przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Konsument, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
-
Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za brak zgodności Produktu z umową istniejący w chwili jego dostarczenia i ujawniony w ciągu dwóch lat od tej chwili, chyba że termin przydatności Produktu do użycia jest dłuższy. Domniemywa się, że brak zgodności Produktu z umową, który ujawnił się przed upływem dwóch lat od chwili dostarczenia Produktu, istniał w chwili jego dostarczenia, o ile nie zostanie udowodnione inaczej lub domniemania tego nie można pogodzić ze specyfiką Produktu lub charakterem braku zgodności towaru z umową.
-
-
Postanowienia Procedury Reklamacji odnoszące się do Konsumentów stosowane są także do osoby fizycznej prowadzącej indywidualną działalność gospodarczą (wpisaną do CEIDG lub prowadzącą tzw. działalność nieewidencjonowaną), zawierającej ze Sprzedawcą Umowę Sprzedaży związaną bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą, ale nie mającą dla takiej osoby charakteru zawodowego.
-
W przypadku Klientów: (a) niebędących osobami fizycznymi zawierających z nami Umowę Sprzedaży za pośrednictwem Sklepu lub (b) będących osobami fizycznymi prowadzącymi działalność gospodarczą i zawierających z nami Umowę Sprzedaży za pośrednictwem Sklepu związaną bezpośrednio z ich działalnością gospodarczą i mającą dla nich charakter zawodowy, rękojmia z tytułu wad Produktów jest na zasadzie art. 558 §1 Kodeksu cywilnego wyłączona.