Pielęgnacja męskiej skóry ma znaczenie i może być prosta!

My, mężczyźni, utożsamiamy dbanie o siebie z treningami i ćwiczeniami fizycznymi.  Jednocześnie mamy jednak tendencję do zaniedbywania dbania o  bardzo ważną część ciała, jaką

My, mężczyźni, utożsamiamy dbanie o siebie z treningami i ćwiczeniami fizycznymi. 

Jednocześnie mamy jednak tendencję do zaniedbywania dbania o  bardzo ważną część ciała, jaką jest skóra twarzy.

Prawidłowa pielęgnacja skóry jest niezwykle ważna i to nie tylko w walce z powszechnymi problemami skórnymi, takimi jak trądzik, worki pod oczami czy zmarszczki. Oprócz ubioru i dobrych manier, zdrowo wyglądająca i promienna cera to istotny element naszego wizerunku. Zdrowa skóra sprawia, że jesteśmy bardziej zadowoleni z naszego wyglądu, co z kolei przekłada się na większą  pewność siebie. 

To prawda, że męska skóra jest grubsza i bardziej wytrzymała niż u kobiet i pewnie właśnie dlatego zazwyczaj zaniedbujemy jej właściwą pielęgnację. Innym powodem może być ogrom dostępnych na rynku kosmetyków, który nas przytłacza i sprawia, że pielęgnacja skóry wydaje nam się czymś bardzo zagmatwanym. 

W przypadku męskiej skóry pielęgnacja musi być jednoznaczna, prosta, szybka i wymagać niewielkiego wysiłku.

4 podstawowe zasady pielęgnacji męskiej skóry:

1. Mycie

2. Nawilżanie

3. Ochrona przed słońcem

4. Regeneracja


W połączeniu ze zdrowym trybem życia te cztery podstawowe kroki pozwalają zachować zdrowszą skórę i opóźniają oznaki jej starzenia.

1. Mycie

Dzień w dzień nasza skóra przyjmuje wszystko to, co dostaje się do niej ze środowiska. Mycie pomaga pozbyć się zanieczyszczeń osadzających się na skórze, a ponadto przygotowuje ją na zmagania, które przyniesie kolejny dzień.

Twarz należy myć co najmniej dwa razy dziennie. Tylko nie przesadzaj, bo zbyt częste mycie może doprowadzić do nadmiernego przesuszenia.

2. Nawilżanie

Nawilżaj, nawilżaj, i jeszcze raz nawilżaj. Zasada numer dwa (zaraz po myciu) to regularne stosowanie kremu nawilżającego, co jest niezbędne w skutecznej pielęgnacji. Dzięki nałożeniu kremu nawilżającego skóra pozostaje nawodniona. Dobre nawodnienie zapobiega starzeniu się i zmarszczkom, a także nadmiernej produkcji sebum.

Męska skóra jest grubsza, więc będziesz potrzebować lekkiego kremu, który łatwo się wchłania.   

3. Ochrona przed Słońcem

Większość z nas bagatelizuje znaczenie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. A przecież uszkodzenia wywołane przez działanie promieni słonecznych są główną przyczyną starzenia się skóry. Dlatego też stosowanie kremów przeciwsłonecznych jest zasadniczym elementem pielęgnacji skóry.

Przed wyjściem z domu zawsze nakładaj krem z filtrem SPF15 lub wyższym na wszystkie części ciała, które będą wystawione na działanie promieni słonecznych.

4. Regeneracja

Ty idziesz spać, a Twoja skóra budzi się do życia! To właśnie nocą skóra jest najbardziej aktywna, uruchamia szereg procesów, służących jej odnowie i odmłodzeniu, dlatego tak ważne jest wspomaganie jej w tym procesie stosując krem regeneracyjny. Dzięki temu rano budzisz się ze świeżo wyglądającą, zregenerowaną i pełną energii cerą.  

PODSUMOWANIE

Pielęgnacja męskiej skóry to nic trudnego i nie powinieneś czuć się nią zdezorientowany ani onieśmielony. W pielęgnacji najważniejsza jest konsekwencja. O swoją skórę musisz dbać codziennie, zarówno rano, jak i wieczorem przed pójściem spać. Pamiętaj też o tym, że zdrowy tryb życia jest bardzo ważny, jeśli chcesz zachować młodzieńczy wygląd i blask swojej skóry.

Stres, używki, niedospanie – czynniki zewnętrzne każdego dnia mają realny wpływ na stan kondycji naszej skóry. Jak zatem dobrze dbać o skórę twarzy mężczyzny, by zawsze była świeża i wypoczęta? Kluczową rolę odgrywa tutaj codzienna pielęgnacja męskiej twarzy! Wystarczy zaledwie 21 dni, aby wyrobić w sobie nowy nawyk!

Pamiętaj! Większa ilość gruczołów łojowych sprawia, że mężczyźni są bardziej podatni na powstawanie zaskórników i trądzik, dlatego też pielęgnacja twarzy mężczyzny powinna polegać nie tylko na regularnym nawilżaniu i odżywianiu skóry, ale również na jej dogłębnym oczyszczaniu. 

Może Cię zainteresować

Zarząd FerrumLabs S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 12/3, KRS: 0000902960, NIP: 5213930091 („Spółka”), zwołuje Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki na dzień 23 sierpnia 2022 r. na godz. 13:00. Zgromadzenie odbędzie się w kancelarii notarialnej: Kopczyński, Groskrejc, Paliszewski Notariusze Sp.p. pod adresem: ul. Twarda 18 (piętro 12) 00-105 Warszawa. Ogłoszenie o zwołaniu Zgromadzenia zostało opublikowane w Monitorze Sądowym i Gospodarczym w dniu 20 lipca 2022 (MSiG nr 139/2022 poz. 38469). Porządek obrad: 1. Otwarcie Zgromadzenia 2. Wybór
Na podstawie art. 5 § 5 Kodeksu spółek handlowych (dalej: „KSH”), zarząd spółki FerrumLabs S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 12/3, KRS: 0000902960, NIP: 5213930091, kapitał zakładowy: 120.180,00 zł w całości wpłacony, Sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy KRS (dalej: „Spółka„), niniejszym informuje o zwołaniu Nadzwyczajnego Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki na dzień 5 kwietnia 2022 (dalej: „Zgromadzenie„). Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zostało zwołane w trybie określonym w art. 402 § 3. KSH.
W tym miejscu będziemy ogłaszać wszelkie niezbędne informacje na temat działalności Spółki Akcyjnej FerrumLabs

Partnerzy
naszej marki

Dynamiczny rozwój zawdzięczamy miedzy innymi wydawcom prasowym, salonom kosmetycznym oraz drogeriom. To dzięki Wam true™ men skin care każdego dnia wchodzi na nowy poziom. Dziękujemy.

Jesteśmy najlepsi na rynku kosmetycznym

Zdobyliśmy Złotą Perłę Rynku Kosmetycznego i nagrodę za Debiut Roku, tworząc dla Was prawdziwie skuteczne kosmetyki, które opierają się na wiedzy, osiągnięciach biotechnologii i nauki.

FerrumLabs S.A.
z siedzibą w Warszawie,
ul. Puławska 12/3,
02-566 Warszawa, Polska
NIP: PL5213930091,
REGON: 0000902960
[email protected]

Copyright © 2019-2022 true™ All rights reserved.

Choose your language

support-ukraine

15% na dzień dobry!

Miło Cię widzieć w naszym sklepie. Podaj swojego maila i odbierz voucher na pierwsze zakupy!

Zanim wyjdziesz, zostaw nam swojego maila

Przyślemy Ci kod
na 15% zniżki! True!